niedziela, 12 maja 2013

Bryły – sześcian i Marsjanin MikiMiłość Julkową do matematyki (wiem, wiem, mocne słowa) podsycają również bajki. Odkąd Jula obejrzała Klub Przyjaciół Myszki Miki z pokazem brył, opowiadała o sześcianie, kuli i trójkącie (ostrosłup widocznie jest zbyt ciężką do przetrawienia nazwą – wkrótce planuję to zmienić). A że trzeba kuć żelazo póki gorące…

Pewnego dnia Jula dowiedziała się, że w trakcie gdy była w przedszkolu, odwiedził nas Marsjanin Miki i zostawił dla niej niespodziankę. I tak zaczęła się przygoda z sześcianem.
Julka była niesamowicie przejęta, że był u nas Marsjanin Miki. Szukała go po całym domu, dopóki nie dotarło do niej, że nasz gość wrócił na swoją planetę. Za to zostawił dla nas zadania do wykonania.
Jula zapoznała się z siatką sześcianu. Była nieco zaskoczona, że z „takiego krzyżyka” powstaje taka bryła.Następnie w celu utrwalenia, że sześcian składa się ze ścian w kształcie kwadratów, naklejała kolorowe kwadraty na gotową bryłę.


Przed i po:Potem  ozdabiała kolejny sześcian, według własnego uznania.A przy tym liczyła i po polsku i po angielsku (sama, do niczego nie przymuszona...)Kolejnym zadaniem było odnalezienie sześcianów w naszym otoczeniu (kostka do gry i świeczka), następnie ulepiłyśmy małą kolekcję sześcianów z ciastoliny – mały, średni, duży i bardzo duży (wg Julci to rodzina sześcianów).

U Julki po odstawieniu leków przeciwalergicznych (w ten czwartek czekają ją testy), dostała okropnego kataru, który niestety zmienił się z wyglądu w bakteryjny. Pewnie czeka nas kilka dni w domu – może wtedy odwiedzi nas Marsjanin z kolejnymi bryłami…

1 komentarz:

  1. REWELACYJNY POMYSŁ!!!!! :D
    JULCIA ZDRÓWKA I POMYŚLNYCH WYNIKÓW TESTÓW.
    ŚCISKAMY :*

    OdpowiedzUsuń